Kiwi dla niemowlaka - od kiedy i jak podać

Kiwi dla niemowlaka od kiedy

Kiwi diecie dzieci - wartości odżywcze

Kiwi, to owoc, który może wspaniale wzbogacić dietę dzieci ze względu na swoje bogactwo w cenne składniki odżywcze. Przede wszystkim kiwi dla niemowlaka jest bardzo dobrym źródłem witaminy C, która wpomaga wchłanianie żelaza oraz jest niezbędna do wzmocnienia układu odpornościowego.
Zaledwie jedno średniej wielkości kiwi może dostarczyć znaczącą część dziennej dawki tej witaminy dla dziecka. Dodatkowo, kiwi jest źródłem błonnika, który pomaga w regulacji trawienia i zapobiega problemom z zaparciami.

Od kiedy dziecko może jeść Kiwi?

Kiwi można wprowadzić, gdy dziecko jest gotowe na rozpoczęcie przyjmowania pokarmów stałych, co zazwyczaj ma miejsce około 6 miesiąca życia.

Kiwi dla niemowlaka - jak podać?

Owoc kiwi jest świetny dla maluchów, ponieważ jest miękkie, łatwo go chwycić małymi rączkami i ma przyjemną, soczystą konsystencję. Poza tym ma intensywny smak, co może przyciągać uwagę i rozwijać zainteresowanie różnorodnością smaków.

+6 miesiąc życia

Dla maluszków powyżej 6 miesiąca życia zaproponuj kiwi w całości  lub w formie ćwiartek. Możesz również posypać owoc ekspandowanym amarantusem lub mielonymi orzechami / ziarnami aby nie wyślizgiwało się dziecku z rąk.

+9 miesiąc życia

Powyżej 9 miesiąca życia, gdy dziecko nauczy się chwytu szczypcowego, możesz  dodatkowo zaproponować owoc w formie mniejszych kawałków: półplasterków / kostek.

jak podac kiwi niemowlakowi

Kiwi dla niemowlaka - ryzyko zadławienia

Kiwi nie jest powszechnie uważane za produkt, który może powodować zadławienie.  Niemniej jednak, gdy owoc nie jest wystarczająco dojrzały i miękki, a do tego jest śliski, może zwiększać ryzyko zadławienia. Zawsze upewnij się, że kiwi jest miękkie i odpowiednio dojrzałe przed podaniem go dziecku.

Close